Відділ аспірантури і докторантури

Аспірантура

 Програми фахових вступних випробувань

 

Додаток 9 до Правил прийому

до Київського національного економічного

 університету імені Вадима Гетьмана в 2025 році

 

 

 

ПРАВИЛА ПРИЙОМУ ДО АСПІРАНТУРИ
КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА

 

1. Аспірантура є основною формою підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів вищої кваліфікації, що відповідає третьому (освітньо-науковому) рівню вищої освіти, успішне виконання освітньо-наукової програми якого передбачає присудження ступеня доктора філософії.

2. Нормативний строк підготовки доктора філософії в аспірантурі становить чотири роки.

Підготовка в аспірантурі університету здійснюється за рахунок:

  • коштів  Державного бюджету України – за державним  замовленням;
  • коштів юридичних та фізичних осіб (на умовах контракту) – понад державне замовлення.

Підготовка іноземних громадян та осіб  без громадянства здійснюється на підставі:

  • міжнародних договорів України;
  • загальнодержавних програм;
  • договорів, укладених університетом з юридичними та фізичними особами.

Прийом на навчання щодо здобуття ступеня доктора філософії у 2025 році здійснюється на конкурсній основі:

- на очну (денну) форму навчання – за рахунок коштів державного бюджету (за державним замовленням);

- на заочну форму навчання – за рахунок коштів юридичних чи фізичних осіб (на умовах контракту, зокрема за кошти грантів, які отримав Університет на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії) – понад державне замовлення.

Правила прийому до аспірантури іноземців та осіб без громадянства у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відповідають загальним Правилам прийому.

3. Прийом до аспірантури проводиться за конкурсом щорічно в терміни, встановлені Університетом:

Прийом документів в аспірантуру та докторантуру відбувається з понеділка по п’ятницю з 10 до 16 год. крім державних свят (корпус 1, кімн. 212)

3.1. Прийом до аспірантури проводиться за конкурсом щорічно в терміни, встановлені Порядком прийому та Правилами прийому Університету.

3.2. Розклад вступних іспитів до аспірантури, що проводить Університет, оприлюднюється на веб-сайті Університету за тиждень до початку іспитів.

Графік вступної кампанії

за рахунок бюджетного фінансування та кошти юридичних чи фізичних осіб

Початок і закінчення прийому заяв і документів до докторантури (за кошти юридичних чи фізичних осіб)

Впродовж навчального року*

Початок і закінчення прийому заяв і документів до докторантури (за рахунок бюджетного фінансування)

15 травня – 31 травня кожного року*

Реєстрація електронних кабінетів вступника до аспірантури (розділ V, VI Правил прийому)1 липня – 11 вересня 2025
Початок реєстрації заяв до аспірантури (електронні кабінети, завантаження мотиваційного листа – додаток 6 до Правил прийому)3 вересня – 11 вересня 2025*
(до 18:00)

Строки проведення вступних випробувань до аспірантури

15 вересня – 19 вересня 2025*

Терміни зарахування до докторантури за рахунок бюджетного фінансування1 вересня кожного року
Наказ про зарахування до аспірантури26 вересня 2025

Зарахування та початок навчання в аспірантурі 

1 жовтня 2025

*(крім святкових та вихідних днів)

 Наказ про зарахування оприлюднюється на офіційному сайті Університету.

4. При поданні заяви у паперовій формі здобувач особисто пред’являє:

– документ, що посвідчує особу та громадянство (відповідно до статті 5 Закону України «Про громадянство України»);

– військовий квиток або посвідчення про приписку – для військовозобов’язаних;

– документ державного зразка (оригінал) про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, ступінь вищої освіти, на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього.

Для здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю D8 Право здійснюється прийом на навчання на основі НРК7 (магістра/спеціаліста) осіб, які здобули освіту зі спеціальностей D8 «Право» або D9 «Міжнародне право» відповідно до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 081 Право для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти.

Вступники до аспірантури подають на ім’я ректора Університету  такі документи:

  • заява (роздруковується з електронного кабінету вступника);
  • копію документа (одного з документів) (2 примірники – для військовозобов’язаних), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи ïï спеціальний статус»);
  • копію диплома магістра або спеціаліста (2 примірники – для військовозобов’язаних), що підтверджує кваліфікацію на 7 рівні національної рамки кваліфікацій, із зазначенням здобутої спеціальності та додатка до диплома. Особи, які здобули відповідну освіту за кордоном, подають копію диплома, його переклад, завірений в установленому порядку, та свідоцтво про його визнання відповідно до наказу Міністерства освіти i науки від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059. Особи, які здобули вищу духовну освіту до 01 вересня 2018 року подають копію диплома та свідоцтва про державне визнання документа про вищу духовну освіту,отриманого особою відповідно до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих закладами вищої духовної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від19 серпня 2015 року № 652;
  • результати (сертифікат) ЄВІ 2023, або 2024, або 2025 року з оцінкою за кожен з його блоків не менше ніж 150 балів, а також сертифікат з ЄВВ 2025 не менше 100 балів, що є умовою допуску до вступних випробувань у закладі вищої освіти.

    Календар проведення тестувань, програми ЄВІ та ЄВВ, визначаються Українським центром оцінювання якості освіти.
  • копію військово-облікового документу, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 року № 3633-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходженнявійськової служби, мобілізації та військового обліку» (у військовозобов’язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці), крім випадків, передбачених законодавством – (2 примірники – для військовозобов’язаних);
  • мотиваційний лист;
  • 3 фотокартки (3х4);
  • список опублікованих наукових праць та винаходів  (за наявності);
  • рекомендацію Вченої ради вищого навчального закладу (факультету, інституту) (за наявності);
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (за відсутності подається копія сторінки паспорта з відміткою про наявність права здійснювати будь які платежі за серією та номером паспорта) (2 примірники – для військовозобов’язаних).

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами відбірковою комісією Університету або в установленому законодавством порядку. Копії документа, що посвідчує особу та громадянство, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Особа, яка раніше навчалася в аспірантурі за державним замовленням і не захистилася або була відрахована з неї достроково, має право на повторний вступ до аспірантури  за державним замовленням лише за умови відшкодування коштів, витрачених на її підготовку, у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку.

При собі мати 1 паперовий швидкозшивач.

5. До аспірантури на конкурсній основі приймають осіб, які здобули ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста) на спеціальності (спеціалізації) С1 - Економіка та міжнародні економічні відносини (спеціалізації Економіка та Міжнародні економічні відносини), С4 - Психологія, D1 - Облік і оподаткування, D2 - Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок, D3 - Менеджмент, D4 - Публічне управління та адміністрування, D7 - Торгівля, D8 - Право, І10 - Соціальна робота та консультування на такі освітньо-наукові програми:

Економіка

Економічна та соціальна психологія - неакредитована (нова)

Облік і оподаткування

Фінанси, банківська справа та страхування 

Менеджмент

Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

Право

Соціальне забезпечення - неакредитована (нова)

Публічне управління та адміністрування

Міжнародні економічні відносини

6. Для проведення прийому до аспірантури створюється приймальна комісія під керівництвом ректора Університету.

7. До вступних іспитів допускаються особи, які подали всі необхідні умови (сертифікати ЄВІ та ЄВВ), визначені згідно з цими правилами прийому.

7.1. Особам, допущеним за рішенням  приймальної комісії до вступних  іспитів в аспірантуру, надається відпустка для підготовки та складання іспитів згідно з чинним законодавством України.

7.2.  Особи, які без поважних причин (визнані такими за рішенням Приймальної комісії) не з’явилися на вступні випробування у визначений розкладом час, особи, знання яких було оцінено балами нижче встановленого Правилами прийому мінімального значення, до участі в наступних вступних випробуваннях та у конкурсному відборі не допускаються. Перескладання вступних випробувань не допускається.

8. Вступні випробування на навчання для здобуття ступеня доктора філософії складаються з:

*Знання та вміння, продемонстровані вступниками до аспірантури на співбесіді, оцінюють шляхом додавання 100 балів до результатів співбесіди. Вступники, які за підсумками фахового іспиту набрали менше 100 балів (Таблиця 1 переведення результатів фахового вступного випробування зі спеціальності) до участі у конкурсі не допускаються.

Порядок зарахування до аспірантури Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана регламентований наказом ректора і полягає в наступному:

8.1. Конкурсна оцінка (КО) особи, яка претендує на зарахування до аспірантури, формується за формулою:

КО = ВІС + РС, де:

  • ВІС– результат вступного іспиту зі спеціальності (за 100-бальною шкалою),

Таблиця 1

Переведення результатів вступного іспиту зіспеціальності для вступу для здобуття ступеня доктора філософії на основі НРК7 до шкали 100–200

 

Результат фахового випробування зі спеціальності

Бал за шкалою 100–200

50

100

55

110

60

120

65

130

70

140

75

150

80

160

85

170

90

180

95

190

100

200

  • РС – результат співбесіди (за 100-бальною шкалою), де у 40% оцінюють дослідницьку пропозицію, а у 60% – попередні академічні досягнення (табл. 1).

Таблиця 1

Порядок нарахування додаткових балів за академічні досягнення

Академічні досягнення

Код

Кількість балів

Переможці та призери міжнародної студентської олімпіади з фаху*, міжнародних конкурсів з фаху*, всеукраїнської студентської олімпіади МОН України з фаху*, конкурсу наукових студентських робіт МОН України з фаху*

  • переможець
  • призер

ДБ1

 

 

 

40

20

Наукова стаття у вітчизняному фаховому виданні **

ДБ2

10

Наукова стаття у виданні, яке входить до міжнародних наукометричних баз 

(Scopus, Web of Science)**

 

- інші

ДБ3

 

15 (кожна стаття)

 

10

Участь у науковій всеукраїнській та міжнародній  конференції

(за умови опублікування тез доповіді)**

ДБ4

5

Участь у держбюджетних та госпрозрахункових науково-дослідних роботах*ДБ55

Патент**

ДБ6

15

Авторське свідоцтво**

ДБ7

5

 

 *   під час навчання;

**  за період не більше п'яти років до моменту вступу

(в сумі не більше як 30 балів за публікації та участь у конференціях).

8.2. Зарахування на загальних підставах буде проводитись за сумою балів, отриманих за вступний іспит, співбесіду та додаткові бали, нараховані за академічні досягнення. Результати ЄВІ та ЄВВ не враховуються, а є умовою допуску іспитів.

Додаткові бали за наукові та навчальні досягнення вступників до аспірантури нараховуватиме предметна комісія по прийому вступного іспиту зі спеціальності.

8.3. У разі одержання однакової кількості балів переважне право при зарахуванні до аспірантури матимуть вступники:

  • рекомендовані до вступу в аспірантуру Вченою радою вищого навчального закладу (факультету, інституту), наукової установи;
  • які успішно закінчили магістратуру, отримавши диплом магістра з відзнакою;
  • за результатом розгляду мотиваційних листів.

9. Результати вступних випробувань до аспірантури дійсні протягом календарного року.

10. Коригування списку рекомендованих до зарахування

10.1. Списки рекомендованих до зарахування нак місця державного (регіонального) замовлення оновлюються після виконання / невиконання вступниками на здобуття ступеня доктора філософії  вимог для зарахування на навчання відповідно до розділів ІІІ, IV з урахуванням їх черговості в рейтинговому списку вступників.

10.2. Договір із замовником щодо навчання за кошти юридичних чи фізичних осіб укладається після видання наказу про зарахування. Оплата навчання здійснюється згідно з Договором, укладеним сторонами. У разі, якщо Договір не буде укладено протягом двох тижнів з дати видання наказу про зарахування, наказ про зарахування цієї особи скасовується.

11. Особливості зарахування на навчання в аспірантуру.

11.1.    Взаємозобов′язання Університету та здобувача ступеня доктора філософії/доктора наук, які навчаються за державним замовленням, визначаються в Договорі про навчання в закладі вищої освіти між закладом освіти та вступником, який є обов’язковою умовою для формування наказу про зарахування.

11.2.    Аспіранти/докторанти отримують державну стипендію у разі зарахування на навчання за державним замовленням.

11.3. У відповідності з чинним законодавством України аспіранти/докторанти користуються щорічно канікулами тривалістю до двох календарних місяців (липень-серпень), які включаються до загального терміну навчання.

Асистенти-стажисти, аспіранти, докторанти мають право на трудову діяльність у позанавчальний час. При цьому академічна стипендія, призначена відповідно до цього Порядку, виплачується у повному обсязі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12 липня 2024 р. №882 (зі змінами та доповненнями). 

За грубе порушення правил внутрішнього розпорядку Університету, вчинення протиправних дій, невчасне підписання договору з Університетом, невиконання індивідуального плану роботи без поважних причин аспірант може бути відрахованим з аспірантури.

 

Остання редакція: 22.04.25